Başkonsolosun Mesajı

Kıymetli vatandaşlarımız ve Kazak kardeşlerimiz,

Başkonsolosluğumuz internet sayfasına hoş geldiniz.


15 Aralık 2022 tarihi itibarıyla Türkiye Cumhuriyeti Aktau Başkonsolosu olarak görevime başlamış olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum.

Aktau Başkonsolosluğu olarak önceliğimiz, görev bölgemiz olan Mangistau, Atırau, Aktöbe ve Batı Kazakistan (Uralsk) bölgelerinde bulunan vatandaşlarımıza ve bu bölgelerde yaşayan Kazak dostlarımıza en iyi ve hızlı şekilde konsolosluk hizmetleri sunmaktır.

Kazakistan’ın kalkınmasında önemli bir yere sahip olan iş insanlarımızın başarılarıyla gurur duyuyoruz. Başkonsolosluğumuzun bünyesindeki Ticaret Ataşeliğimiz ile birlikte ülkemizle Kazakistan arasında mevcut ticari ve ekonomik bağları daha da güçlendirmek için çalışacağız.

Aynı şekilde, ortak kültürel, tarihi ve köklü manevi bağlara sahip olduğumuz kardeş Kazakistan ile kültür, turizm, eğitim ve sağlık alanları da dahil olmak üzere ilişkilerimizi en ileri boyuta taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Başkonsolosluğumuzun kapısı sizlere daima açık olacaktır.

Hizmetlerimize ilişkin her türlü görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşmanızdan memnuniyet duyacağız. İnternet sayfamızda bilgileri sunulan telefon, e-posta ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Acil durumlarda, +7 708 297 84 26 numaralı cep telefonu üzerinden Başkonsolosluğumuza ulaşılabilmektedir.

Dışişleri Bakanlığımız bünyesindeki Konsolosluk Çağrı Merkezi de (+90 312 292 29 29) 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Başkonsolosluğumuz çalışanları ve şahsım adına hepinizi en içten duygularımla selamlıyor ve saygılarımı sunuyorum.

Atatürk

Pazartesi - Cuma

09:00 - 12:30 / 14:00 - 18:00

Müracaatlar sabah 09.30- 12.30 saatleri arasında alınmaktadır. İşlemi tamamlanan evraklar çağrı üzerine hafta içi hergün öğleden sonra 15.00- 17.30 saatleri arasında ilgililerine teslim edilecektir. Acil durumlarda vatandaşlarımızın arayabilecekleri nöbetçi telefon numarası: +7 708 297 8426